Web o prirodzenej kráse pre kliniku estetickej chirurgie

@Aesthetica
  • #Web
  • #Social
  • #PPC
Špičkový plastický chirurg svetového formátu vie o kráse veľmi veľa. My sme jeho pohľad a vnímanie krásy preniesli do digitálneho priestoru. 

Dušan Červeň je jednotka v oblasti estetickej plastickej chirurgie, a to nie len na Slovensku, ale aj ďaleko za jeho hranicami. Spolupráca s ním nás stále núti premýšľať o tom, čo je krása a ako tvoriť obsah, ktorý bude nie len hodnotný, ale aj vizuálne príťažlivý.

Správou FB komunikácie sa nám podarilo zvýšiť povedomie o jeho mene, ale najmä sme sa snažili priniesť “na svetlo” jeho pohľady, a predstaviť ho tak nie len ako uznávaného špecialistu, ale aj ako úprimného človeka s jedinečným pohľadom na svet. 

(Ne)chceme nový web!

Od klienta sme dostali zadanie pripraviť pre kliniku nový web, ktorý bude odrážať nemenné hodnoty kliniky, no bude postavený na rovnakej vizuálnej identite, ale popri tom bude prehľadnejší a interaktívnejší. MUDr. Červeň má totiž veľmi lojálnu klientelu, ktorá si kliniku volí najmä kvôli jeho osobe. Počas rokov si s mnohými klientmi vybudoval vzťah postavený na dôvere a zmena celkového štýlu komunikácie by mohla túto krehkú a dlho budovanú dôveru naštrbiť.

K zadaniu sme preto pristupovali mimoriadne citlivo – od prvotného návrhu, ktorý musel dôrazne rešpektovať pôvodnú verziu, cez vytvorenie novej obsahovej štruktúry, do ktorej chcel klient zapracovať prehľadnejší cenník, osviežiť hlavnú stránku a pridať sekciu „blog“. Pre čo najvyššie priblíženie sa návštevníkom sme sa rozhodli nechať priestory nanovo nafotiť, aby boli fotky na webe autentické a pripomínali tak návštevníkom príjemné prostredie, ktoré tak často chvália v recenziách.

Responzivita musí byť

Vzhľadom k tomu, že v priemere až 80 % návštevníkov dnes prichádza na web z mobilných zariadení, bolo pre nás kľúčové dotiahnuť nielen desktop verziu webu, ale postarať sa o to, aby bol príťažlivý aj pri otvorení na mobile. S tým je spojený aj dôkladný návrh používateľského prostredia, rozvrhnutie pozícií jednotlivých tlačidiel či menu, ktoré sa dá ľahko nájsť. Keďže klient týmto veciam rozumel, nechal nám dostatok času,

aby sme mobilnú verziu vyladili k jeho aj našej spokojnosti. Nuž, s výnimočným klientom sa aj výnimočne pracuje. 🙂 Výsledkom je web, ktorý nadväzuje na predchádzajúcu komunikáciu, posúva ju do nového svetla, no cez známe signály značky stále udržiava dôveru vracajúcich sa zákazníkov. Tých nových vie zase osloviť svojou sviežosťou a jednoduchosťou.

Mirovi chalani sa do toho pustili tak, ako keby to robili pre dobrého kamaráta. Som vďačný, že si na tom dali záležať.

MUDr. Dušan Červeň

Ako komunikovať, ak nesmieme zobraziť produkt?

Plastická chirurgia je vec háklivá – a to nielen vtedy, keď operujete, ale aj vtedy, keď komunikujete. Musíte totiž bojovať s dvomi základnými problémami: zobrazovať výsledok práce plastického chirurga je na sociálnych sieťach zakázané (a aj keby to nebolo zakázané, bolo by to na hrane etickosti) a tvoriť komunikáciu, ktorá ľudí presviedča, že sa musia zmeniť, aby mohli byť spokojní, je rovnako problematické. Nechcete to robiť.

Ako to vyriešiť teda vyriešiť? Rozhodli sme sa, že sa samotnému produktu vyhneme. Dobre počujete! Počas brainstormingu sme si totiž zadefinovali, že to, čo plastický chirurg svojim klientom prináša, nie sú prsia, pery či nos, ale pocit, že sú spokojní sami so sebou. Doktor Červeň navyše pred každou operácou absolvuje s klientkou rozhovor, počas ktorého sa chce dozvedieť, či za ním klient prichádza slobodne, či ho niekto do tejto zmeny netlačí a či táto zmena v konečnom dôsledku klientke pomôže alebo uškodí.

Stratégiu komunikáciu sme preto vystavali na téze: „Neponúkame plastickú chirurgiu, ponúkame spokojnosť“. V rámci komunikácie sme vytvorili mix príspevkov, v ktorých pravidelne hovoríme o zdravom životnom štýle, témach stresu, kvalitnom spánku či dostatku pohybu. Žiadna chirurgia totiž nenahradí vnútorný pocit spokojnosti so sebou. Klienti na sociálnych sieťach tento krok ocenili. Vďaka tomuto prístupu sme sa navyše vyhli nepríjemnostiam s Facebookom, ktorý pristupuje k zobrazovaniu ľudského tela veľmi citlivo.

„Konzultácie máme dohodnuté na rok dopredu“

Inú kávu miešame pri správe kampaní v službe Google ADS. Hoci aj tu využívame kanály na budovanie povedomia o značke Aesthetica a to pomocou reklám v obsahovej sieti. Prím hrá výkonnostne inak orientovaná kampaň vo vyhľadávacej sieti.

Pre správne nastavenie kampane v obsahovej sieti je veľmi dôležitá analýza cieľovej skupiny a s ňou súvisiace nastavenie cielenia reklám. Samotné obsahové reklamy sa už nesú v duchu spomínanej komunikačnej stratégie, kde nepromujeme produkt, ale spokojnosť. Aby však diár praskal vo švíkoch, väčšiu časť rozpočtu sme presunuli do vyhľadávacej siete Google.

Cieľ kampane je jednoznačný – generovať leady. Kľúčom k úspechu je správne nastavenie cieľových konverzií pre účet a v neposlednom rade detailná analýza kľúčových slov. A či sa nám darí cieľ napĺňať? Neskromne môžeme povedať, že áno. Pani recepčnú už možno ani nebaví hľadať voľné miesta v diári, nás však táto skutočnosť mimoriadne teší.


Výsledky

4322 Celkový počet konverzií za rok 2020
388% Medziročný nárast návštevnosti webu
257% Medziročný nárast organickej návštevnosti