Coworking, v ktorom chcete pracovať

@OHUB
  • #Social
  • #PPC

„Zaplníte to?“ Tak znel dopyt nášho olomouckého klienta, v podstate nášho suseda. Naproti našej kancelárii sa totiž nachádza OHUB, kancelárie a open space pre coworking. Je to super priestor s pekným výhľadom, inšpiratívnym interiérom a špičkovým vybavením. Lenže tomu chýbalo to najdôležitejšie – ľudia, ktorí budú tvoriť tú správnu komunitu, ktorá ku coworkingu patrí.

Vieme pomôcť hotelom, aby zaplnili svoje apartmány cez priame rezervácie. Zaplniť coworking sme ešte neskúšali – ale ideme do toho! Výzva prijatá – urobme reklamu coworkingu.

Z dna Googlu na výslnie

Po prvotnej analýze sme zistili, že web OHUBu sa doteraz veľmi nekamarátil s vyhľadávačom Google. Vzali sme si ho teda do parády a pomocou Google Ads sme dosiahli to, že OHUB sa zobrazuje medzi prvými výsledkami, čo veľmi napomáha tomu, aby sme sa postupne blížili k nastaveným cieľom nášho klienta. A aj sa blížime – ale nemá na tom zásluhu iba Google Ads…

Instagram nielen ako vizitka, ale aj funkčná reklama

Reklamu na Googli sme totiž spojili s reklamou na sociálnych sieťach, pretože vieme, že je to duo, ktoré dokáže divy. Vzhľadom k definovanej cieľovej skupine sme si vybrali, že obsah budeme tvoriť pre Instagram (reklama však beží aj na Facebooku).

Klient mal o vizuálnej podobe Instagramu konkrétnu predstavu, takže sme prevzali myšlienku a pridali k tomu naše detaily. Na výsledok online sa môžete pozrieť sami na Instagrame. Výsledok offline, tzn. koľko ľudí už v OHUBe sedí, vám prezradíme my. Klient práve dokončuje ďalšiu kanceláriu, aby vyhovel dopytu; deň v coworkingu zadarmo si prišlo vyskúšať niekoľko ľudí a postupne sa tam objavujú nové tváre, ktoré majú tzv. fix desk.

Každý ďalší nový content plan preto vymýšľame tak, aby sme niekomu nesľúbili miesto, ktoré už nie je. A miest v coworkingu naozaj postupne ubúda.