Ako dostať pergoly z tieňa na výslnie

@Panorea
  • #Eshop
  • #PPC
  • #SEO
Panorea je relatívne mladá spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou a montážou pergôl, prestrešení či zimných záhrad. Je úspešná a zbiera množstvo pozitívnych recenzií. A chce sa ku klientom dostať cez obrazovky. Prečo nie? 

Spoločnosti, ktoré majú v portfóliu technickejšie produkty, sa na prvý pohľad zdajú byť pre marketérov ťažkým orieškom.

Keď máte predať nádhernú kyticu, produkt sa núka klientovi v podstate sám. Pergola je na druhej strane oveľa ťažšia, zložitejšia a na prvý pohľad menej príťažlivá záléžitosť. Musí to však platiť vždy?

Rozhodli sme sa pozrieť na tento produkt ako na imidžovú záležitosť. Kvalitná pergola je predsa otázkou kvalitných materiálov, premysleného dizajnu a – v konečnom dôsledku – aj vyjadrením istého statusu.

Zvlášť v dobe, ktorá nás núti tráviť veľa času doma, môže toto odvetvie zažiť nevídané zlaté časy. Chce to len kvalitný web a premyslenú komunikáciu.

Web: všetko je o kontexte

Jednou z najčastejších chýb v rámci komunikácie v tomto segmente je podcenenie kontextu. Ľudia nechcú vidieť hliníkové trúbky, betónové pätky a podobné „chuťovky“. Chcú vidieť, čo taká pergola spraví so záhradou, akú do nej vnesie atmosféru. S takouto myšlienkou sme sa púšťali do tvorby webu, resp. eshopu.

Z každej podstránky musí byť vidieť, že pergola nie je iba konštrukciou, ale architektonickým prvkom, ktorý mení celé svoje okolie. Preto potrebujeme kvalitné vizuálne materiály a texty, ktoré sa nezameriavajú primárne na proces výstavby, ale na vhodnosť danej konštrukcie v rámci záhrady či iného priestoru.

Produkty na tomto e-shope fungujú v dvoch režimoch:

  • Ako produkty ku ktorým je možné vyžiadať nezáväznú ponuku
  • Ako klasické e-shopové produkty, ktoré je možné priamo objednať

panorea.sk

Social: aj zimná záhrada je nádherný produkt

Napriek tomu, čo si väčšina ľudí o komunikácii cez sociálne siete myslí, nepotrebujete zázračný recept, aby komunikácia fungovala.

Stačí vám niekoľko jednoduchých vecí: ujasnená vízia a stratégia komunikácie, kvalitné vizuálne materiály, vhodný jazyk, ktorým sa prihovárate svojim klientom a – správne vytvárané asociácie, vďaka ktorým si už klient predstavuje produkt u seba doma.

V tomto prípade bol pre účely funkčnej komunikácie vytvorený mix kombinujúci recenzie klientov, zábery z montáží, ktoré podporia povedomie o profesionalite spoločnosti, špičkové obrandované vizuály zobrazujúce produkty v prirodzenom prostredí a postupné predstavovanie celého produktového portfólia.

A ak to robíte správne, získate veľké výsledky s minimálnou investíciou.

Po spustení komunikácie sa predaje rozbehli naozaj raketovo. Popravde musím priznať, že až taký dobrý štart som ani nečakal. 🙂

Miroslav, majiteľ Panorea

Výsledky

1347 Leady celkovo
2800 ø mesačná návštevnosť stránky
12% Medzimesačný nárast konverzií

Získavanie leadov vďaka výkonnostným kampaniam

Aj toto je jeden z klientov, ktorému telefón nikdy nestihne vychladnúť. Jedným z dôvodov je efektívne nastavená komunikácia v rámci služby Google Ads.

Z pohľadu PPC špecialistu je dôležitým faktorom správna štruktúra účtu, ktorá je rozvinutá kvalitnou analýzou kľúčových slov. Samozrejme, hlavným cieľom je získavanie dopytov a tomu sme prispôsobili aj nastavenie výkonnostných kampaní. Tie priemerne tvoria takmer 50% získaných dopytov.