V lone prírody uprostred mesta: Hotel Bankov

@Hotel Bankov
  • #PPC
  • #Social
Môže hotel ležať v malom lesíku a zároveň v druhom najväčšom meste na Slovensku? Že nie? A v hoteli Bankov ste už niekedy boli? 

Zachovajme to, čo máme… a urobme to inak!

Začiatok zmeny komunikácie pre takého klienta, akým je Hotel Bankov, je vždy tak trochu dvojsečný meč. Najstarší hotel na Slovensku má vybudovanú silnú základňu stálych návštevníkov, reprezetnuje tradíciu a veci, ktoré sú tým lepšie, čím sú staršie. Ak však chce hotel osloviť aj mladšiu cieľovú skupinu (napríklad mladé páry či rodiny s deťmi), musí zároveň komunikáciu inovovať – a to tak, aby si na svoje prišli aj pôvodní klienti.

Preto sme museli s klientom pomerne podrobne prebrať, čo chcú v komunikácii zachovať a v čom môžeme inovovať.

Našou prioritou číslo jeden bol „shooting day“ – deň tematického fotenia s naším fotografom. Vopred sme si definovali asociácie, ktoré chceme v rámci komunikácie vyvolávať, prešli sme si jednotlivé aktivity, ktoré budú pre našu cieľovú skupinu zaujímavé a potom sme vytvorili podrobný plán scén, ktoré potrebujeme zachytiť pre komunikáciu na webe a sociálnych sieťach. Výsledok klienta veľmi príjemne prekvapil, čo bol trefa do čierneho. Druhou trefou do čierneho boli samotné výsledky komunikácie z pohľadu interakcií s jendotlivými príspevkami, ale predovšetkým úspešný nárast objednávok.

Výsledok teda potešil všetky strany: klienta, zákazníkov aj nás. Ako sa hovorí: Odvážnemu (klientovi) šťastie praje.

Výkonovo vyladená komunikácia v rámci Google Ads

Najstarší hotel na Slovensku s jedinečnou lokalitou. Ideálna kombinácia pre komunikáciu v rámci Google Ads. Cieľom komunikácie je predávať čo najviac pobytov priamo prostredníctvom webu.

Výzva, ktorú sme s radosťou akceptovali a pustili sa do prípravy kampaní.

Správna štruktúra účtu je dobrým základným kameňom úspešnej komunikácie. Rovnako ako dôkladná analýza kľúčových slov a samotné geografické a demografické cielenie. Vďaka našim bohatým skúsenostiam so správou marketingovej komunikácie pre hotelový segment sme na výsledky nemuseli čakať na dlho. Spokojné slová klienta už len podčiarkujú úspešnosť spolupráce.

Sociálne siete: Autentický fotomateriál je základ, na ktorom staviame

Špeciálne pri taktomto type klienta platí, že bez kvalitných fotografií je aj ten najlepší text zbytočný. Preto sme klientovi ako jednu z prvých vecí navrhli práve nafotenie celého objektu (resp. jeho najdôležitejších častí). Vďaka tomu sme mohli komunikáciu vystavať ako prechádzku rôznymi zákutiami hotela.

Spolu s hercami sme tiež vytvorili sériu moodových fotografií (dvojica na pikniku, priatelia na elektrokolobežkách). Takéto príspevky vhodne doplnili celé spektrum komunikácie.

A o tom, že to takto naozaj funguje, hovoria čísla lepšie ako my.